- Szczegóły
Krycie dachów papą termozgrzewalną
Krycie dachów papą termozgrzewalną cechuje się dużą trwałością, a także odpornością na działanie czynników atmosferycznych, takich jak śnieg, mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne. W porównaniu do tradycyjnych pap montowanych na tzw. lepik nowoczesna papa termozgrzewalna wykazuje się znacznie lepszymi parametrami oraz doskonałą izolacją przed wodą. Żywotność takiego pokrycia, jeśli zostało naniesione w sposób profesjonalny i odpowiednio zabezpieczone, szacuje się na ok. 40 lat.
W celu właściwego pokrycia dachu papą termozgrzewalną potrzebne są jednak optymalne warunki atmosferyczne – papa nie powinna być układana na oblodzoną lub wilgotną powierzchnię dachu, a także w bardzo niskiej temperaturze. Może to bowiem negatywnie wpływać na jej przyczepność, szczelność oraz pozostałe właściwości techniczne. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie układania pokryć dachowych różnego typu, uwzględniając przy tym montaż wentylacji dachowej, odpowiednią termoizolację oraz uszczelnienie, dlatego poradzimy sobie z każdym dachem.
Kiedy stosuje się papę termozgrzewalną na dachu?
Papę termozgrzewalną wykorzystuje się na dachach o różnych kształtach, jednak najczęściej stosowana jest ona na dachach płaskich lub o bardzo niewielkim stopniu nachylenia. Specjalny rodzaj papy termozgrzewalnej odpornej na przerost korzeni jest także doskonałym rozwiązaniem w przypadku tzw. dachów zielonych.
Co więcej, papa termozgrzewalna wykorzystywana jest jako warstwa zabezpieczająca znajdująca się pod właściwym (wierzchnim) pokryciem dachu oraz w przypadku napraw starych poszyć. Wówczas wystarczy zabezpieczyć pęknięcia oraz widoczne ubytki nową warstwą papy bez konieczności demontażu zużytej powłoki. Dzięki temu nie trzeba też wymieniać całego pokrycia. Dużym atutem tego rozwiązania są również jego niskie koszty, które zapewniają bardzo korzystny stosunek ceny do jakości.